reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaPolitykaZASŁUŻENI DLA GMINY GORZYCE

ZASŁUŻENI DLA GMINY GORZYCE

W tym roku podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy Gorzyce przyznano 3 tytuły Zasłużony dla Gminy Gorzyce, a otrzymali je Krzysztof Kapała, Mariusz Złotek i pośmiertnie Bronisława Antończyk.

8 marca 2022 r. minęło 23 lata od śmierci Bronisławy Antończyk, nauczycielki i oddanej społeczniczki. Urodziła się 13 sierpnia 1913 r. w Trześni i tu spędziła większą część swojego życia. Przez wiele lat kierowała Szkołą Podstawową w Trześni, była inicjatorką budowy placówki. We wspomnieniach wielu osób zapisała się jako nauczycielka z pasją, wybitna działaczka społeczna, wychowawczyni wielu pokoleń mieszkańców Trześni.

Z inicjatywą przyznania tytułu wystąpiło Stowarzyszenia Historyczno-Rekonstrukcyjne „Lanca”. – To wspaniała osobowość Trześni, a także powiatu tarnobrzeskiego, od nas uczniów należy się jej wielkie uznanie i szacunek za przekazaną wiedzę i miłość do ojczyzny – podkreślał wnioskodawca Józef Turbiarz wiceprezes Stowarzyszenia „Lanca”.

Statuetkę z rak wójta gminy Gorzyce wraz z aktem nadania, który przekazał przewodniczący rady gminy Gorzyce, odebrały córka Jadwiga Stępień oraz wnuczka Katarzyna Stępień. – Chciałam wszystkim podziękować za tak wielki wyróżnienie mojej mamy. Mamo dziękuję ci bardzo za wszystko, za to że byłaś i za to, że cię ludzie dobrze wspominają – mówiła Jadwiga Stępień.

Muzyka w duszy mu gra
Tytuł Zasłużonego dla Gminy Gorzyce na wniosek wójta gminy Gorzyce otrzymał również Krzysztof Kapała.
Krzysztof Kapała to pracownik artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Kapelmistrz Orkiestry Dętej GOK, opiekun artystyczny wokalistek, które osiągają sukcesy na festiwalach i konkursach ogólnopolskich. Laureat tytułu Człowiek „Naszego Czasu” 2010, odznaczony Odznaką Honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” 2013 oraz Złota Odznaką z wieńcem laurowym z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność. Ten tytuł do czegoś zobowiązuje, ale ten tytuł to również wielka składowa, bo na niego składa się działalność i praca wielu osób, z którymi współpracuję. Ci wszyscy ludzie stanowią dla mnie ogromna wartość i za to chciałbym wszystkim bardzo podziękować. Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali i są ze mną – podkreślał Krzysztof Kapała – Zasłużony dla Gminy Gorzyce.

Złoty talent sportowy i sędziowski
Radni Gminy Gorzyce pod zarządem uchwały nr XXXVI/241/17 z dnia 21 kwietnia 2017 r. w sprawie ustanowienia i określenia zasad przyznania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Gorzyce” oraz tytułu „Zasłużony dla Gminy Gorzyce” w tym roku zadecydowali, również, aby tytuł Zasłużony dla Gminy Gorzyce otrzymał Mariusz Złotek.

To sędzia piłkarski, który zakończył swoja karierę w 2021 r. po blisko 25 latach sędziowania. Był sędzią piłkarskim okręgu Stalowa Wola. W sezonie 2013/2014 rozpoczął sędziowanie na najwyższym poziomie rozgrywek piłkarskich-ekstraklasie. Posędziował prawie 3000 męczy, a w najwyższej lidze około 160 spotkań, w tym dwa razy Superpuchar Polski. Karierę na boisku zaczynał jako piłkarz Stali Gorzyce. Obecnie pełni funkcję obserwatora na szczeblu centralnym.

Gratulacje z wielkiego ekranu Mariuszowi Złotkowi składali m.in. Zbigniew Boniek, Jarosław Przybył, Piotr Stokowiec, Szymon Marciniak czy piłkarz Pedro Tiba. – Chciałbym podziękować moim bliskim, bez nich osiągnięcia w mojej karierze byłyby niemożliwe. Wydaje mi się, że przez te 25 lat starałem się godnie reprezentować Gorzyce. Fajnie było posłuchać, kiedy na naszych polskich stadionach, podczas transmisji meczy, emitowanych przez największe telewizje z ust spikerów padały słowa „że dzisiejszy mecz poprowadzi pan Mariusz Złotek z Gorzyc”. Chciałbym być też dla młodzieży takim przykładem, że z małej miejscowości można wybić się na salony i utrzymywać się tam, a przy tym godnie reprezentować swoją małą miejscowość i nie wstydzić się jej – mówił Mariusz Złotek.

Podczas uroczystości wręczono awanse zawodowe pracownikom urzędu, a otrzymali je: Ewa Dul, Katarzyna Bąk, Jolanta Bartoszek, Marzena Michalska, Bartłomiej Paciorek, Magdalena Stachula, Weronika Lewandowska i Monika Matyka.

/UG GORZYCE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x