reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaRegionWOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Naszą misją jest ofiarna służba Narodowi. Wykonując swoje obowiązki mamy świadomość, że bycie funkcjonariuszem policji to nie tylko honor i prestiż, ale przede wszystkim odpowiedzialność i ofiarność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi – tymi słowami zwrócił się do pracowników garnizonu podkarpackiego nadinsp. Dariusz Matusiak, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie w trakcie Wojewódzkich Obchodów Święta Policji.

Oficjalne obchody odbyły się w środę na Placu Farnym, w których uczestniczył m.in. gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji. Na uroczystości obecni byli także: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa Władysław Ortyl, parlamentarzyści i samorządowcy z Podkarpacia oraz mieszkańcy Rzeszowa.

Ogromnie się cieszę, że po dwóch latach przerwy wreszcie – tym pięknym apelem – możemy spotkać się na uroczystościach wojewódzkich obchodów święta policji w przepięknym i bliskim mojemu sercu Rzeszowie. Chciałoby się powiedzieć, że możemy spotkać się wreszcie w normalnych warunkach, ale kiedy ciągle w naszych głowach i sercach jest świadomość tego co dzieje się tuż za granicą województwa podkarpackiego, tuż za granicą naszej Ojczyzny, na skutek brutalnej agresji Rosji na niepodległą Ukrainę, to trudno powiedzieć, że spotykamy się w normalnych okolicznościach – mówił gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękując funkcjonariuszom za wykonywaną pracę.

Uroczystości poprzedziła Msza Święta w kościele Farnym. Po niej policyjne pododdziały przeszły na Plac Farny, gdzie odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wojewoda i komendant wojewódzki wręczyli policjantom, nadane postanowieniem Prezydenta RP – Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę, a także nadane decyzją MSWiA odznaki resortowe – Zasłużony Policjant i Medale za Zasługi dla Policji. Wręczone zostały także rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe.

Wyróżnieni funkcjonariusze odebrali z rąk przedstawiciela Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podkom. Krzysztofa Filipa odznaczenia związkowe. Wręczone zostały również odznaczenia Ligi Obrony Kraju.

Dzisiaj – podczas tej uroczystości – podsumowujemy to, co wydarzyło się w minionym czasie. Wyciągamy z tego wnioski, planujemy przyszłość, ale przede wszystkim dziękujemy za tę służbę i za ten trud oraz częste narażanie życia przez funkcjonariuszy policji. Samorząd odpowiada za rozwój gospodarczy, odpowiada za edukację, odpowiada za ochronę zdrowia i rozwój społeczny, ale żeby to wszystko mogło być realizowane musi dziać się to w poczuciu realnego bezpieczeństwa – podkreślał marszałek Władysław Ortyl.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości w Białym Ogrodzie przy Placu Farnym odbył się piknik dla mieszkańców z atrakcjami dla dzieci i dorosłych: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, policyjnego wyposażenia prewencji, ruchu drogowego i technik kryminalistycznych, a także patrole konne i rowerowe oraz tresura psa służbowego i stoiska profilaktyczne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x