reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaBezpieczeństwoWIZYTA KOMISARZA UE THIERRY’EGO BRETONA W DEZAMET S.A.

WIZYTA KOMISARZA UE THIERRY’EGO BRETONA W DEZAMET S.A.

Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się w Zakładach Metalowych DEZAMET S. A. z Komisarzem UE ds. przemysłu  i rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem. Celem wizyty było zapoznanie się z możliwościami zwiększenia produkcji zakładów zbrojeniowych.

Przybyła do Nowej Dęby delegacja w obecności Sebastiana Chwałka – Prezesa Zarządu PGZ S. A., Przemysława Kowalczuka – Członka Zarządu ds. Rozwoju MESKO S. A.  oraz kierownictwa DEZAMET S. A. Jerzego Derusia – Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego;  Krzysztofa Zuby – Członka Zarządu, Dyrektora ds. Operacyjnych, Arkadiusza Dumy – Członka Zarządu, Dyrektora ds. Produkcji, zwiedziła Zakład i spotkała się z pracownikami Spółki.

Jestem pod wrażeniem jakości amunicji produkowanej w Polsce – powiedział Thierry Breton podczas wizyty w DEZAMET. S.A. – Spółka pracuje na trzy zmiany, pięć dni w tygodniu. Być może uda się pracować sześć dni w tygodniu, może nawet siedem bo to jest gospodarka wojenna – dodawał.

Przemysł zbrojeniowy staje się coraz ważniejszym elementem architektury obrony państwa i dostawcą bezpieczeństwa dla innych. Jesteśmy po wielu rozmowach w UE na ten temat. Zainicjowaliśmy program wspólnego zakupu amunicji. Polska przystąpiła do tego programu klika dni temu i razem z innymi krajami będziemy ją kupować głównie za europejskie pieniądze – mówił Premier RP Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wizyta komisarza Bretona jest docenieniem wzmacniania zdolności obronnych Polski: – Komisarz Breton powiedział, że jest pod wrażeniem potencjału jaki został stworzony tu, w Dezamecie. Ja bardzo podziękowałem za te słowa, bo to jest docenienie naszych dotychczasowych wysiłków związanych z budową zdolności obronnych Polski, więc również z zamówieniami, które kierujemy do polskiego przemysłu zbrojeniowego,  w tym zamówieniami, które dotyczą sprzętu wojskowego, ale też amunicji – stwierdził wicepremier Mariusz Błaszczak w Zakładach Metalowych DEZAMET S. A. w Nowej Dębie.

***

Zakłady Metalowe DEZAMET S. A.  to firma wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spółka od wielu lat (rok założenia 1939) specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment produkcji na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i sprzedaż w zakresie obróbki metali, pokryć galwanicznych  a także posiada własne laboratorium pomiarowe i badawcze. Spółka zatrudniając prawie 700 osób, jest jednym z czołowych pracodawców w regionie.

Sztandarowymi produktami Spółki są: amunicja artyleryjska kalibru 155mm używana m.in. z armatohaubicą KRAB, 120mm amunicja moździerzowa używana przez moździerze samobieżne RAK oraz 60mm amunicja moździerzowa.

W latach 2019-2022 Spółka zrealizowała Biznesplan (rozbudowa infrastruktury produkcyjno-magazynowej oraz zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń), który pozwolił na dostosowanie profilu produkcji do amunicji średniego i dużego kalibru. W związku z bieżącą sytuacją rynkową Spółka wdraża Strategię na lata 2022-2026, która zakłada dalszy rozwój potencjału produkcyjnego oraz zwiększenie sprzedaży dla kluczowych asortymentów.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x