reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaKulturaWIDOWISKO NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ W GMINIE GORZYCE

WIDOWISKO NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ W GMINIE GORZYCE

W sobotę w Dąbrowie Wrzawskiej wystawiono „Widowisko Nocy Świętojańskiej”.

Jak wspominają najstarsi mieszkańcy Wrzaw w Noc Świętego Jana mieszkańcy, spotykali się na nadwiślańskich błoniach, by uczestniczyć w corocznym widowisku. Tej tradycji zaprzestano na przełomie lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Kilka lat temu z inicjatywy mieszkańców i organizacji działających na terenie miejscowości przywrócono organizację czerwcowego spotkania na nadwiślańskim brzegu.

W przygotowanie tegorocznej imprezy włączyły się wszystkie organizacje działające na terenie Wrzaw m.in.: Dom Kultury, Stowarzyszenie „Razem dla Wrzaw”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wrzawianki”, Ochotnicza Straż Pożarna, sołtys Ryszard Fyda wraz z radą sołecką, radni gminni Alicja Wydra i Szczepan Bartoszek oraz radny powiatowy Paweł Bartoszek.

Spektakl przygotował Marek Bartoszek wraz ze Stowarzyszeniem „Razem dla Wrzaw” oraz dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi na zajęcia do Domu Kultury we Wrzawach.

Spotkanie zwieńczyła dyskoteka pod gwiazdami. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego i Wójt Gminy Gorzyce.

/UG Gorzyce

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x