reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaBiznesVII FORUM PSZCZELARSKIE ZA NAMI

VII FORUM PSZCZELARSKIE ZA NAMI

reklama

W Stalowej Woli odbyło się VII Forum Pszczelarskie. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz miodów i produktów pszczelarskich. Forum powróciło do kalendarza imprez organizowanych przez Powiat Stalowowolski po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Cieszymy się, że mogliśmy powrócić do organizacji konferencji, ponieważ wzbudza ona ogromne zainteresowanie, co widać po wypełnionej auli. Powiat Stalowowolski to pszczelarskie zagłębie, stąd idea tego wydarzenia, początkowo adresowanego do lokalnych hodowców pszczół. Jego kolejne edycje przyciągały jednak pszczelarzy z aż kilku województw, a nasze forum nabrało już w zasadzie charakteru imprezy ogólnopolskiej – mówił starosta Janusz Zarzeczny.

O randze wydarzenia świadczy nie tylko bardzo wysoka frekwencja pszczelarzy, ale i oficjalni goście, wśród których znaleźli się m.in.: prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk – dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Tadeusz Dylon – prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, Piotr Rucki – prezes Podkarpackiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, Ryszard Dul – prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, dr hab. Krystyna Pohorecka – redaktor naczelny Miesięcznika „Pszczelarstwo”, Mirosław Mach – nadleśniczy Nadleśnictwa Gościeradów, a także samorządowcy, na czele z Ryszardem Andresem – przewodniczącym Rady Powiatu Stalowowolskiego oraz przedstawicielami powiatów bełchatowskiego i tarnogórskiego.

Pszczoły, choć nie należą do największych zwierząt ani nawet owadów, z całą pewnością są jednymi z najważniejszych. Ich funkcja w ekosystemie jest nieoceniona. Dzięki nim możemy nie tylko korzystać ze zdrowotnych i smakowych zalet różnego rodzaju miodów, ale także produkować żywność. Nic więc dziwnego, że jako Lasy Państwowe chętnie wspieramy tego typu inicjatywy jak Forum Pszczelarskie – mówi Mirosław Mach Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościeradów, które jest jednym ze sponsorów wydarzenia.

Podobnie jak w latach poprzednich, konferencji towarzyszył kiermasz, na którym pszczelarze mogli zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt. Były też przygotowane przez nich stoiska, gdzie mieszkańcy mogli spróbować rożnego rodzaju miodów z lokalnych pasiek, a także zakupić złocisty nektar, będący owocem ciężkiej pracy pszczół i pszczelarzy. Kiermasz i stoiska były chętnie odwiedzane przez dzieci z przedszkoli i uczniów szkół i przedszkoli, którzy mogli degustować pyszny miód z pasiek z terenu Powiatu Stalowowolskiego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x