reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaBezpieczeństwoSZEF MON BĘDZIE OBSERWOWAŁ ĆWICZENIA WOJSKOWE W NOWEJ DĘBIE

SZEF MON BĘDZIE OBSERWOWAŁ ĆWICZENIA WOJSKOWE W NOWEJ DĘBIE

20 września br. (wtorek) o godz. 13.00 na poligonie w Nowej Dębie, Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej, będzie obserwował ćwiczenie NIEDŹWIEDŹ-22 z udziałem pododdziałów z wszystkich jednostek 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz żołnierzy wojsk sojuszniczych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Ćwiczenie odbywa się na terytorium wschodniej Polski z udziałem pododdziałów z wszystkich jednostek 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz żołnierzy wojsk sojuszniczych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Niedźwiedź22 wzmacnia interoperacyjność wojsk sojuszniczych,  gdyż wspólnie będą  ćwiczyć między innymi czołgiści na trzech rodzajach czołgów (Polacy na Leopardach, Amerykanie na Abramsach i Brytyjczycy na Challengerach) także z udziałem lotnictwa.

Ćwiczenie taktyczne NIEDŹWIEDŹ-22  to największe przedsięwzięcie szkoleniowe 18. Dywizji Zmechanizowanej w tym roku. Dowództwa 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej i 18. Pułku Logistycznego poddane zostaną certyfikacji, czyli sprawdzeniu zdolności do planowania i organizowania walki.

18. Dywizja Zmechanizowana  jest jednym z kluczowych elementów odbudowy i realnego wzmocnienia potencjału obronnego na tzw. ścianie wschodniej. W czerwcu 2021 r. dywizja osiągnęła pełną gotowość operacyjną. W skład 18. Dywizji Zmechanizowanej wchodzą: 1. Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 19. Brygada Zmechanizowana z Lublina, a także 18. Pułk Logistyczny z Łomży i 18. Batalion Dowodzenia z Siedlec. W trakcie formowania są 18. Pułk Przeciwlotniczy w Sitańcu koło Zamościa oraz 18. Pułk Artylerii w Nowej Dębie oraz 18. Batalion Rozpoznawczy w Białej Podlaskiej.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x