reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaPolitykaŚRODKI Z FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI DLA KLUBÓW SPORTOWYCH

ŚRODKI Z FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI DLA KLUBÓW SPORTOWYCH

Gmina Nisko podpisała umowy z Klubem Sportowym Podwolina oraz Miejskim Klubem Sportowym „Sokół” Nisko na zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży. Na ten cel z inicjatywy Marcina Warchoła Wiceministra Sprawiedliwości przekazane zostały środki z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Każdy klub otrzymał dotację w wysokości 5 000 zł. Przedmiotem umowy dotyczącej Klubu Sportowego w Podwolinie jest zakup niezbędnych do prowadzenia zajęć sportowych strojów dla zawodników i zawodniczek z grup dziecięco – młodzieżowych. Zakupione stroje pozwolą młodym piłkarzom na regularny udział w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej – Podokręg Stalowa Wola.

Z kolei jeżeli chodzi o umowę z „Sokołem” Nisko to w swym zakresie zawiera ona zakup niezbędnego sprzętu służącego do prowadzenia zajęć sportowych w ramach grup dziecięcych i młodzieżowych. Klub realizuje zajęcia dla pięciu grup piłkarskich, w tym regularne rozgrywki z piłki nożnej. W związku z tym zostały wskazane potrzeby dotyczące w głównej mierze sprzętu, w tym piłek oraz strojów sportowych. Wszystkie grupy, do których trafią środki z Ministerstwa Sprawiedliwości, uczestniczą w rozgrywkach prowadzonych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie.

Celem realizowanego projektu jest wsparcie działań prowadzonych przez kluby w zakresie rozwoju psychoruchowego dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Nisko.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x