reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaBiznesSPRAWNIEJSZA ODPRAWA AUTOKARÓW NA UKRAIŃSKO-POLSKIM PRZEJŚCIU GRANICZNYM

SPRAWNIEJSZA ODPRAWA AUTOKARÓW NA UKRAIŃSKO-POLSKIM PRZEJŚCIU GRANICZNYM

16 sierpnia 2022 r. został otwarty nowy pas do odpraw autobusowych po ukraińskiej stronie przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec. To realizacja ukraińskich zapowiedzi i efekt współpracy ukraińskich urzędów z Ministerstwem Infrastruktury, Rządową Agencją Rezerw Strategicznych i Krajową Administracją Skarbową RP.

Otwarcie pasa do odpraw autobusowych po stronie ukraińskiej jest dobrą wiadomością zarówno dla przedsiębiorców transportu samochodowego, jak i dla pasażerów oraz dla kierowców pojazdów osobowych – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Dzięki temu rozwiązaniu skróci się czas oczekiwania na możliwość przekroczenia granicy – wskazał. Szef resortu infrastruktury podkreślił dobrą współpracę z obecnym rządem Ukrainy. Przypomniał, że na temat budowy tej infrastruktury rozmowy toczyły się od wielu lat. – Wielokrotnie słyszeliśmy, że powstanie tej inwestycji jest niemożliwe. Na szczęście znalazły się osoby, które nie wiedziały o tym, że jest to niemożliwe. Dzięki temu dzisiaj możemy się cieszyć z zakończonych prac – dodał.

Minister A. Adamczyk uczestniczył wraz z szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michałem Dworczykiem, wojewodą podkarpackim Ewą Leniart, zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariuszem Gojnym i wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem w rozmowach ze stroną ukraińską na temat usprawnień w transporcie między Ukrainą a Polską. Ukrainę reprezentuje minister infrastruktury Oleksandr Kubrakow oraz wiceminister Mustafa Nayyem.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
1
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x