reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaPolitykaRUSZYŁA ZBIÓRKA PODPISÓW POD USTAWĄ "W OBRONIE CHRZEŚCIJAN"

RUSZYŁA ZBIÓRKA PODPISÓW POD USTAWĄ „W OBRONIE CHRZEŚCIJAN”

Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „W obronie chrześcijan”. Celem akcji jest wprowadzenie nowych zapisów prawnych chroniących wyznawców chrześcijaństwa przed zakłócaniem Mszy i obrzędów. 

Inicjatywa ustawodawcza wyszła ze środowiska „Solidarnej Polski”. Jak wyjaśnia wiceminister sprawiedliwości i Poseł na Sejm RP z okręgu nr 23 (tarnobrzesko-rzeszowskiego) Marcin Warchoł wprowadzenie zmian w prawie ma zapobiec sytuacji w której katolicy i chrześcijanie są terroryzowani przez krzykliwą mniejszość, a Msze Święte są przerywane przez lewackich aktywistów. – Dzisiaj hordy barbarzyńskie atakują kościoły, przerywają Msze św. Nie możemy się na to zgodzić. Ta ustawa jest prowolnościowa i proobywatelska. Namawiamy wszystkich do składania podpisów – podkreślił Marcin Warchoł podczas konferencji prasowej w Sejmie.

KLIP PROMUJĄCY AKCJE
„W OBRONIE CHRZEŚCIJAN”:

Wiosną do Sejmu trafił projekt zmian w Kodeksie karnym autorstwa Solidarnej Polski, zgodnie z którym, „kto publicznie lży lub wyszydza Kościół lub inny związek wyznaniowy o uregulowanej sytuacji prawnej, jego dogmaty i obrzędy, podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności”. Ponieważ tamten projekt nie został poparty przez PiS, Solidarna Polska zapowiedziała złożenie obywatelskiego projektu zmiany w tej sprawie. – Wolność religijna jest jednym z podstawowych praw człowieka, jest wyjątkowym prawem, bo wykracza poza doczesne tu i teraz – akcentował wiceminister. Dodał, że prokuratura w latach 2009-2015 prowadziła 163 postępowania w sprawach agresji i dyskryminacji wobec chrześcijan, a „w tej chwili jest to 2 tys. 435”. – Skala jest gigantyczna i nie możemy pozwolić na to, by sprawcy byli uniewinniani – wskazał.

Osoby chcące wesprzeć akcję mogą pobrać formularz służący do zbiórki podpisów >>>Tutaj <<<

Ze szczegółami projektu i akcji można zapoznać się na stronie http://www.wobroniechrzescijan.pl/

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x