reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaPolitykaRUSZYŁ REMONT DROGI LIPA-GIELNIA

RUSZYŁ REMONT DROGI LIPA-GIELNIA

Materiał partnerski

Trwa przebudowa drogi powiatowej Lipa – Gielnia. W październiku w obecności wicestarosty stalowowolskiego Mariusza Sołtysa, przewodniczącego Nadleśniczego Nadleśnictwa Gościeradów Mirosława Macha, naczelnik Wydziału Inwestycji i Mienia Powiatu Alicji Mach oraz dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli Piotra Śliwińskiego, przekazano teren pod budowę wykonawcy, Przedsiębiorstwu Drogowemu Sp. z o. o. w Staszowie.

Droga ta nie tylko ułatwi gospodarkę leśną, ale również będzie służyć lokalnej społeczności. Wykonanie nowej nawierzchni i ścieżki pieszo-rowerowej bez wątpienia wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz podniesie komfort użytkowania tej trasy – mówi Nadleśniczy Mirosław Mach.

Droga ta będzie remontowana na odcinku o długości ok. 2,2 km. W ramach przebudowy droga będzie miała szerokość 6 m – dwa pasy ruchu po 3 m i 5,5 m – dwa pasy ruchu po 2,75 m w terenie  zabudowanym. W ramach zadania zostanie przebudowana istniejąca nawierzchnia jezdni poprzez wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych z betonu asfaltowego. Wykonany zostanie ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 3 m o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej betonowej bezfazowej na odcinkach o łącznej długości ok. 1 km i ciąg pieszy o łącznej długości 1,1 km. Przebudowane zostaną istniejące zjazdy, pobocza oraz elementy odwodnienia. Zostanie wykonane oznakowanie pionowe i poziome. W ramach zadania zostanie również wybudowany kanał technologiczny na całym odcinku przebudowywanej drogi.

Koszt przebudowy I etapu drogi powiatowej Lipa – Gielnia to kwota ok. 6 mln zł. Powiat Stalowowolski na tę inwestycję otrzymał 2 685 200 zł dofinansowania ze środków funduszu leśnego w ramach wspomagania przez Lasy Państwowe administracji publicznej na przebudowę drogi. Ponadto Powiat otrzymał na to zadanie dofinansowanie w kwocie 3 mln zł  z Rządowego Funduszu Polski Ład – III edycji Programu Inwestycji Strategicznych.

Zadanie będzie realizowane do października 2023 r.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x