reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaRegionNOWY DOWÓDCA 1. BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

NOWY DOWÓDCA 1. BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

reklama

Uroczystym apelem rozpoczęto ceremonię przekazania obowiązków dowódcy w 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. 20 stycznia 2023 roku ppłk Marcin Samburskioficjalnie zakończył służbę jako dowódca 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich i przekazał obowiązki swojemu następcy. Nowym dowódcą jednostki został ppłk Michał Kędra. 

W imieniu samorządu województwa podkarpackiego i marszałka Władysława Ortyla chcęserdecznie podziękować, że mam możliwość uczestnictwa w tak ważnych dla batalionu  uroczystościach. Jako samorządowcy jesteśmy reprezentantami mieszkańców i chcemy naszą i ich wdzięczność przekazać, bo jesteśmy z Was dumni. Jesteśmy dumni, że mamy wspaniałe Wojsko Polskie, świetnie wyszkolonych żołnierzy i ich dowódców, co szczególnie ważne staje się w obliczu zagrożenia, które trwa już od roku za naszą wschodnią granicą – zaznaczył Stanisław Kruczek – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

1. Batalion Strzelców Podhalańskich jest jedną z największych jednostek 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Został sformowany 26 maja 1993 roku. Rok później jednostka przyjęła imię gen. bryg. Józefa Kustronia. Batalion jest również spadkobiercą tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, którego historia sięga 1918 roku.

Każda historia jednostki wojskowej toczy się w sposób związany z osobami, które tą jednostką dowodzą. 1. Batalion Strzelców Podhalańskich stacjonujący przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie ma wyjątkową historię, bo i też miał wyjątkowych dowódców. Z wielkim uznaniem spoglądam na ustępującego pułkownika Samburskiego i na jego osiągnięcia. Życzę sukcesów nie tylko na stanowisku które obejmuje, ale także aby żołnierskie szczęście go nie opuszczało w dalszej karierze zawodowej– mówiła Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki podczas swojego przemówienia.  

Uroczystość zakończyła się symboliczną defiladą na terenie jednostki, towarzyszyła jej orkiestra wojskowa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x