reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaPolitykaNOWA DĘBA WSPIERA POWIAT TARNOBRZESKI

NOWA DĘBA WSPIERA POWIAT TARNOBRZESKI

reklama

Samorząd gminny kolejny raz udzielił wsparcia finansowego Szpitalowi Powiatowemu w Nowej Dębie oraz dofinansował realizację powiatowych zadań drogowych. W sumie tarnobrzeskie starostwo i podlegający mu szpital otrzymają wsparcie w kwocie 430 tysięcy złotych.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie wystąpił z wnioskiem o udzielenie przez Gminę Nowa Dęba w roku 2023 dotacji celowej z przeznaczeniem na zakup aparatury medycznej – zestawu laporoskopowego dla potrzeb Bloku Operacyjnego. Rada Miejska podjęła decyzję o przeznaczeniu na ten cel 150 tysięcy złotych.

Koleje 100 tysięcy zostało przekazane z przeznaczeniem na zadanie inwestycyjne pn.”Przebudowa dróg Powiatu Tarnobrzeskiego , Przebudowa drogi powiatowej Nr 1114R Stale do drogi nr 9 w m. Alfredówka„.

Gmina Nowa Dęba kolejny rok z rzędu zabezpieczyła również środki na remont ulicy Mickiewicza. Droga ta miała być remontowana już rok temu jednak starosta i radni powiatowi zmienili zdanie i odstąpili od jej  modernizacji na rzecz ulicy Jana Pawła. W tym roku samorząd gminny zabezpieczył na ten cel kwotę 180 tysięcy złotych.

Tym samym gmina Nowa Dęba dołoży do realizacji zadań powiatowych kwotę 430 tysięcy złotych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x