reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaBezpieczeństwoNISKO: POSŁUGIWAŁ SIĘ FAŁSZYM PRAWEM JAZDY

NISKO: POSŁUGIWAŁ SIĘ FAŁSZYM PRAWEM JAZDY

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu obywatelowi Indii, który posłużył się sfałszowanym dokumentem. Z tą niecodzienną sytuacją spotkali się ostatnio niżańscy policjanci, którzy zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Mężczyzna wręczył funkcjonariuszom prawo jazdy, które jak się okazało zostało profesjonalnie podrobione.

W czwartek po godz. 17, na terenie miejscowości Harasiuki, policjanci niżańskiego ruchu drogowego realizowali działania kontrolno-prewencyjne. Podczas tych działań, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki BMW. Podczas sprawdzeń w systemie okazało się, że kierujący, 32-letni obywatel Indii, nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Mimo to, mężczyzna okazał blankiet prawa jazdy, który na pierwszy rzut oka, nie wzbudzał żadnych podejrzeń.

Jednak uwagę mundurowych przykuł brak wyczuwalnego uwypuklenia w miejscu nazwiska oraz inny szczegół przy numerze pesel. Mężczyzna, na pytania funkcjonariuszy dotyczące okazanego blankietu, wyjaśnił, że egzamin teoretyczny, jak i praktyczny na prawo jazdy, zdał w jednej ze szkół na terenie małopolski, a uzyskany dokument został wysłany do niego pocztą.

Policjanci zabezpieczyli prawo jazdy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że o sfałszowaniu dokumentu świadczyły szczegóły widoczne pod światłem ultrafioletowym. Kierowca bmw został przesłuchany na okoliczność tego zdarzenia.

Za użycie sfałszowanego dokumentu jako autentyczny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x