reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaPolitykaJEST SZANSA NA BUDOWĘ NOWEJ HALI PRZY SZKOLE W TARNOWSKIEJ WOLI

JEST SZANSA NA BUDOWĘ NOWEJ HALI PRZY SZKOLE W TARNOWSKIEJ WOLI

Rząd ruszył z programem budowy przyszkolnych hal sportowych. Do 2024 r. na ten cel zostanie przeznaczone 2 mld zł.  Szansę na budowę zadaszonego boiska ma szkoła w Tarnowskiej Woli (gm. Nowa Dęba). 

Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Wolanem spotkali się z Ministrem Sportu Kamilem Bortniczukiem by omówić szczegóły złożonego przez gminę Nowa Dęba wniosku o dofinansowanie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Tarnowskiej Woli. Spotkanie obyło się w obecności i dzięki zaangażowaniu wiceministra sprawiedliwości, posła Marcina Warchoła.

PROGRAM OLIMPIA DLA TARNOWSKIEJ WOLI

1 marca 2023 r. rozpoczął się nabór wniosków do programu wieloletniego pn. „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Rząd dofinansuje samorządom budowę przyszkolnych hal sportowych o lekkiej konstrukcji. –Realizacja inwestycji powinna przyczynić się do poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Dofinansowanie sięga 80% wartości zadania, jest więc o co powalczyć– wyjaśnia Damian Diektiarenko.

W ocenie wiceministra Marcina Warchoła szkoła w Tarnowskiej Woli spełnia wszystkie kryteria programu i ma ogromne szansę na uzyskanie tego wsparcia – Wraz z nowodębskimi radnymi przedstawiliśmy ministrowi Bortniczukowi założenia projektu. Jeżeli złożony przez gminę wniosek nie będzie zawierał błędów formalnych to jest wysoce prawdopodobne, że uzyska wysoką ocenę merytoryczną – mówi poseł Marcin Warchoł.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x