reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaBiznes450 MILIONÓW DLA STALOWEJ WOLI!

450 MILIONÓW DLA STALOWEJ WOLI!

reklama

450 milionów zł! Największy w historii program inwestycyjny oraz bezzwrotne wsparcie finansowe dla Stalowej Woli! 450 milionów zł na budowę nowych dróg i uzbrojenie terenów inwestycyjnych! Premier Mateusz Morawiecki rozstrzygnął dzisiaj Rządowy Program Inwestycji Strategicznych udzielając bezzwrotnej dotacji dla Stalowej Woli i Województwa Podkarpackiego. 

Dla mnie, ale sądzę, że dla wszystkich samorządowców „z krwi i kości” ten dzień jest bardzo ważny. To dlatego, że siejemy dzisiaj ziarno pod przyszłe żniwa nowych miejsc pracy, nowych technologii, lepszych miejsc pracy, nowej infrastruktury. Można próbować brać kryzys na przeczekanie, a można brać się z kryzysem „za bary” (…) polityka gospodarcza i przemysłowa, która nam przyświeca, to polityka rozwoju i inwestycji. Odchodzimy od tego archaicznego modelu rozwoju opartego o tanie miejsca pracy (…) To nie tylko wielkie aglomeracje mają się rozwijać, ale chcemy, żeby Polska rozwijała się równomiernie. Strategia odpowiedzialnego rozwoju. Również w tych miejscach tam, gdzie do tej pory byli również zdolni ludzie wyrównujemy szanse. W każdym zakątku Polski dajemy szanse na przyciąganie inwestorów – tymi słowami Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął konferencję poświęconą przyznaniu promes na rozwój stref przemysłowych z Programu Inwestycji Strategicznych.  

To niesamowity dzień dla Stalowej Woli, ale również dla całego regionu, dla województwa podkarpackiego. Stalowa Wola i województwo podkarpackie otrzymało niesamowitą decyzję o przyznaniu historycznej, największej dotacji na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, na budowę nowych dróg w strategicznym Parku Inwestycyjnym Euro-Park Stalowa Wola.  200 mln złotych będzie realizować Miasto Stalowa Wola na budowę nowych dróg strefowych, ale to tylko pierwsza część tego zadania druga część – 250 mln – została przyznana dla województwa podkarpackiego. Razem, to 450 mln na budowę nowych dróg, zupełną rewolucję dotyczącą tworzenia nowych miejsc pracy, utworzenia najnowocześniejszego w Europie parku przemysłowego w Stalowej Woli. Bardzo dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za kolejne strategiczne wsparcie, konsekwentne i największe w historii dla naszego Samorządu oraz Regionu. Bardzo dziękuję naszym parlamentarzystom Senator Janinie Sagatowskiej oraz obecnemu dzisiaj w KPRM wiceministrowi oraz posłowi naszej ziemi Rafałowi Weberowi. Dziękuję za niesamowitą współpracę i gratuluję Panu Marszałkowi Władysławowi Ortylowi otrzymania największej ze wszystkich samorządów województw dotacji – relacjonował na żywo z Warszawy Prezydent Nadbereżny. 

Jestem przekonany, że dzięki temu dofinansowaniu nasze strefa ekonomiczna będzie skomunikowana w modelowy sposób, a to zachęci kolejnych inwestorów, aby budować swoje działalności gospodarcze w naszym mieście. Wiadomo, że nowe firmy, to nowe, stabilne miejsca pracy i co dla nas bardzo ważne dobrze płatne – dodał Minister Rafał Weber. 

Konferencja na temat wykorzystania otrzymanych środków odbędzie się w poniedziałek 17 października 2022 roku w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x