reklamaspot_img
reklamaspot_img
Strona głównaBezpieczeństwo17-LATEK UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI

17-LATEK UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI

Policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali nastolatka, który uciekał przed nimi motorowerem, z niesprawnym oświetleniem. Jak się okazało to nie pierwsza taka sytuacja młodego kierowcy. Oprócz konsekwencji jakie poniesie za popełnione wykroczenia, 17-latek odpowie także za popełnione przestępstwo.

Wczoraj po godz. 16, policjanci niżańskiego ruchu drogowego pełnili służbę w rejonie S-19, w miejscowości Jeżowe. W pewnym momencie zauważyli motorowerzystę, który jechał bez oświetlenia, w związku z czym, mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Kierowca motoroweru, zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy polecenie do zatrzymania się, ominął policyjny patrol i kontynuował ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący motorowerem nagle skręcił w jedną z bocznych ulic, po czym porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach, młody mężczyzna został zatrzymany.

17-latek przyznał, że uciekał przed policjantami ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania i toczy się już przeciwko niemu postępowanie w tej sprawie.

Oprócz odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, 17-latek poniesie również konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – co jest przestępstwem. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Podziel się swoją opinią w komentarzu!x